Wirtualne biuro

photo

Osoba która chce założyć firmę, niestety musi ponieść wysokie koszty. Pomijając opłaty przy zgłoszeniu do VAT, stawki ZUS itd., kwota która naprawdę przerasta początkujących przedsiębiorców to koszt ponoszony za wynajem biura.

 


 

 

Wirtualne Biuro- inaczej e-biuro jest to usługa polegająca na pełnym outsourcingu obsługi biurowej bez konieczności fizycznej obecności firmy w danym miejscu.

 

Umożliwia użytkownikom znaczną redukcję kosztów związanych z wynajmem lokalu i zatrudnieniem pracowników biurowych. Wirtualne biura zapewniają rejestrację firmy pod swoim adresem, dzięki czemu osoby prowadzące działalność w domu lub też mobilni specjaliści mogą korzystać z prestiżu prowadzenia firmy pod adresem jednego z centrów biznesowych. Wirtualne biura poza wynajmem adresu zapewniają również: 

- indywidualne numery telefoniczne

-  odbiór telefonów i faksów

- odbiór i przesyłanie korespondencji

- odbiór i obsługę skrzynki mailowej

- obsługę prawną i księgową

- przechowywanie dokumentów

- wsparcie księgowe, prawne, informatyczne

- założenie rachunku firmowego

- skrytkę pocztową

- wynajem sal na spotkania biznesowe

 

 Nie zamierzałem rejestrować działalności w miejscu zamieszkania, zacząłem więc poszukiwania taniego i ładnego biura. I tutaj nastąpił  opór materii. Tanie biuro oznaczało pokoje w piwnicach domków jednorodzinnych na obrzeżach miasta, lub też w starych kamienicach. Część do remontu, a chyba każde przynajmniej do odmalowania. No i każde oznaczało nie tylko czynsz za wynajem, ale również prowizję dla pośrednika nieruchomości w wysokości przynajmniej jednego czynszu, kaucję– z jakiej racji skoro na dzień dobry trzeba zrobić remont na własny koszt. Do tego koszt i czas założenia linii telefonicznej z internetem. No i kto będzie siedział w tym biurze, jeśli ja będę na spotkaniach z klientami. Sekretarka to kolejne 2000 zł…

 

I tu nagle przyszło olśnienie– wirtualne biuro. Usługa „virtual office” jest bardzo popularna na całym świecie. W Polsce mam wrażenie, że dopiero się rozwija. Takie oznacza możliwość rejestracji siedziby firmy pod danym adresem (zwykle okolice centrum), numer telefonu dla firmy oraz obsługę sekretarki – recepcjonistki. I to wszystko od ręki, za kilkaset złotych miesięcznie. Bo biuro „współdzieli” więcej firm. Na życzenie zwykle dostępna jest też sala konferencyjna, gdzie można przyjmować swoich kontrahentów czy prowadzić szkolenia. Na świecie usługi te są znacznie bardziej „rozbudowane” – jest to nie tylko odbieranie i przekazywanie korespondencji, ale wszystko związane z prowadzeniem biznesu – od rejestracji firmy po usługi księgowe, prawnicze czy rezerwację samochodu.

photo photo photo photo photo

Sprawdź księgę wieczystą

Centralna Baza Danych Ksiąg Wieczystych
/ /
rssSubskrybuj kanał RSS Co to jest?